ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی، نهادی است که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور نمایندگانی از صداو سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد، دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، نیروی انتظامی و سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل شده است.

به گزارش شیعه نیوز ، این ستاد در تازه ترین مصوبه خود برپایی مراسم سنتی و قدیمی «خیمه سوزی» را ممنوع اعلام کرده است. علاوه بر ممنوعیت آئین خیمه سوزی ‌مصوب شد هیات‌های حسینی و مجالس عزاداری از بکاربردن هرگونه آلات موسیقی نامتعارف و طربناک به جز موارد سنتی آن (سنج و طبل) پرهیز کنند.

در بند چهارم فصل اول خط مشی این ستاد «شناسایی عناصر منحرف و برنامه ریزی برای مواجهه مناسب و قانونی با آنان و خطوط فکری جریانهای سازمان یافته و هدایت شده و مقابله سنجیده مؤثر با آنها با همکاری دستگاههای مسئول قضایی و امنیتی کشور» یکی از کارکردهای این ستاد معرفی شده است.

ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی در تمام استان های کشور تشکیل شده است و به به تعیین مصداق موارد ناهنجار در عزاداری های مذهبی مشغول است. اخیرا رئیس سازمان تبلیغات شمال کرج نیز اظهار داشت: هیئتهای عزاداری ملزم به رعایت شؤون فرهنگ عزاداری هستند و در صورت تخلف با آنها برخورد می شود.

گفتنی است ازمحرم سال گذشته مامورین نیروی انتظامی با شمایل منسوب به ائمه (ع) در هیئت های مذهبی برخورد می کردند که از محرم امسال موارد فوق نیز به آن اضافه می شود.

 تاريخ : | | نویسنده : softme |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.