در پنج ماهه نخست امسال صورت گرفت:واردات ۴۶۴ میلیون دلار برنج به كشور

 

در پنج ماهه نخست سال جاری، عمده ترین اقلام وارداتی به كشور را شمش آهن و فولاد غیرممزوج، قطعات منفصله تولید خودروی سواری، روغن خام سویا، برنج، دانه ذرت دامی و قطعات گوشت گاوی بی استخوان منجمد تشكیل داده اند.

به گزارش خبرنگار بازرگانی ایسنا، در مدت پنج ماهه اول سال جاری یك هزار و۶۱۸ هزار تن انواع شمش آهن و فولاد غیرممزوج به ارزش یك هزار و ۱۱۸ میلیون دلار به كشور وارد شده كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، هزار و ۵۶۹ هزار تن به ارزش ۸۵۹ میلیون دلار بوده و بر این اساس به لحاظ وزنی ۳.۱۶ درصد و به لحاظ ارزشی ۳۰.۱۷ درصد رشد داشته است.

همچنین در پنج ماهه نخست امسال، یك هزار و ۳۶۳ هزار تن دانه ذرت دامی به ارزش ۴۹۳ میلیون دلار به كشور وارد شده در حالی كه طی مدت مشابه سال گذشته، این میزان یك هزار و ۵۹۸ هزار تن به ارزش ۴۰۵ میلیون دلار بوده است كه نشان می دهد به لحاظ وزنی ۱۴.۷۳ درصد كاهش و به لحاظ ارزشی ۲۱.۹۴ درصد افزایش داشته است.

در طول پنج ماهه نخست سال گذشته در حالی كه ۴۲۴ هزار تن برنج به ارزش۳۵۰ میلیون دلار وارد كشور كرده ایم این رقم طی پنج ماهه نخست سال جاری به ۵۴۷ هزار تن به ارزش ۴۶۴ میلیون دلار رسیده كه نشاندهنده رشد ۲۸.۹۸ درصدی در وزن و ۳۲.۷۵ درصدی در ارزش است.

در بخش روغن خام سویا نیز ۲۷۲ هزار تن به ارزش ۳۶۶ میلیون دلار طی پنج ماهه نخست سال جاری وارد كشور شده كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل كه ۱۶۱ هزار تن به ارزش ۱۴۷ میلیون دلار بوده ۶۹.۲۶ درصد به لحاظ وزنی و ۱۴۹.۶۲ درصد به لحاظ ارزشی افزایش پیدا كرده است.

میزان واردات انواع قطعات منفصله خودروی سواری به كشور طی پنج ماهه نخست امسال نیز، ۲۲ هزار تن به ارزش ۳۵۱ میلیون دلار بوده در حالی كه در طول پنج ماهه نخست سال گذشته، ۲۱ هزار تن به ارزش ۲۸۴ میلیون دلار بوده است و بر این اساس ۴.۹۳ درصد از نظر وزنی و ۲۳.۴۲ درصد از نظر ارزشی رشد داشته است.

به گزارش ایسنا، همچنین ۶۴ هزار تن قطعات گوشت گاوی بی استخوان منجمد به ارزش ۳۵۱ میلیون دلار طی پنج ماهه نخست سال جاری وارد كشور شده است كه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته كه ۷۲ هزار تن به ارزش ۲۸۲ میلیون دلار بوده كاهش ۱۲.۱ درصدی به لحاظ وزنی و افزاش ۲۴.۳۳ درصدی به لحاظ ارزشی را به دنبال داشته است...... / خبرگزارى ايسناتاريخ : | | نویسنده : softme |
رپورتاژ
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت
بهترین روش انتخاب آتلیه عروس

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.