اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

درگیری شدید میان طرفداران و مخالفان مرسی

در پی برگزاری تظاهرات "جمعه شهدا" در مصر، درگیری هایی میان هواداران اخوان المسلمین و مردم استان های الغربیه، الدقهلیه و الشرقیه اتفاق افتاد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران  به نقل از شبکه العالم؛ هواداران اخوان المسلمین، متفرق کردن تحصن کنندگان در میدان های رابعه العدویه و النهضه به دست نیروهای امنیتی را محکوم کردند اما مخالفان اخوان در واکنش به آنها، در حمایت از ارتش و پلیس در مبارزه با تروریسم شعار دادند.
 
نیروهای پلیس، تدابیر امنیتی شدیدی را در اماکن درگیری به کار گرفتند و اقدام به شلیک گاز اشک آور برای متفرق کردن جمعیت کردند و مردم منطقه انشاص در استان الشرقیه، به منظور حمایت از مرکز پلیس، اقدام به تشکیل سپر انسانی اطراف آن کردند.
 
در استان الغربیه، هواداران اخوان المسلمین پس از نماز جمعه در اعتراض به متفرق کردن تحصن میدان های رابعه العدویه و النهضه، تظاهرات کردند و بر ضد ارتش و پلیس شعار دادند که مردم استان الغربیه، در واکنش به این تظاهرات، در خیابان های شهر طنطا با آنها درگیر شدند و در خیابان سعید، درگیری به خشونت و استفاده از سلاح گرم و تپانچه کشید.

از سوی دیگر، نیروهای انقلابی و طرفداران احزاب مصری، جلوی شکل گیری تظاهرات در خیابان البحر را گرفتند و این مساله به کشیده شدن درگیری به تقاطع خیابان محب با خیابان سعید منجر شد.
اداره پلیس استان الغربیه نیز از بیم حملات هواداران اخوان المسلمین، تدابیر امنیتی شدیدی را اطراف استانداری، مرکز پلیس و کلیساها مستقر کرد.
نیروهای پلیس این استان برای پایان دادن به درگیری های شهر طنطا از گاز اشک آور استفاده کردند و زره پوش ها به تعقیب و بازداشت شماری از هواداران اخوان المسلمین پرداختند. درگیری های این شهر به زخمی شدن شمار زیادی از شهروندان منجر شد که به بیمارستان الجامعه و المنشاوی منتقل شدند.

در استان الدقهلیه پس از آغاز تظاهرات اخوان المسلمین از مسجد الایمان و سر داده شعارهایی بر ضد نیروهای مسلح و پلیس، درگیری های خشونت باری در خیابان کانال سوئز میان اعضای گروه اخوان المسلمین و شهروندان منطقه درگرفت و صدای تیراندازی شنیده شد و دو طرف به پرتاب سنگ به سمت یکدیگر اقدام کردند که این درگیری به زخمی شدن شماری از مردم از هر دو طرف انجامید.

هواداران اخوان المسلمین در استان الشرقیه نیز پس از برگزاری نماز جمعه تظاهرات کردند که ده ها تن از شهروندان روستای انشاص الرمل در خیابان المحطه در این روستا، با اعضای اخوان المسلمین درگیر شدند که این درگیری نیز به خشونت کشیده شد. به همین سبب ده ها تن از مردم انشاص الرمل برای جلوگیری از حمله اعضای اخوان المسلمین به مرکز پلیس، اطراف آن زنجیره ها و حلقه هایی انسانی تشکیل دادند.

در میدان القومیه در الزقازیق نیز تظاهر کنندگان اخوانی با مردم و مخالفانشان درگیر شدند و در پی پرتاب سنگ و استفاده از سلاح گرم در این درگیری، هواداران اخوان المسلمین متفرق شدند./باشگاه خبرنگاران

 

 تاريخ : | | نویسنده : softme |
رپورتاژ
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت
بهترین روش انتخاب آتلیه عروس
نورپردازی نما و آلاچیق

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.