مصاحبه جدید باادوارد اسنودن, ويروس استاکس نت,سازمان امنيت ملي آمريکا

اسنودن: آمريکا و اسرائيل در نگارش استاکس نت همکاري داشتند

اسنودن در مصاحبه اختصاصي با هفته نامه اشپيگل آلمان گفت، سازمان امنيت ملي آمريکا و اسرائيل هر دو به اتفاق هم اقدام به نگارش بدافزار استاکس نت کرده و از آن عليه برنامه هسته اي ايران در نطنز استفاده کردند.

تسنيم: ادوارد اسنودن مشاور پيشين سازمان امنيت ملي آمريکا گفت، آمريکا و اسرائيل هر دو در نگارش ويروس استاکس نت و حمله به برنامه هسته اي ايران نقش داشتند.

اسنودن در مصاحبه اختصاصي با هفته نامه اشپيگل آلمان گفت، سازمان امنيت ملي آمريکا و اسرائيل هر دو به اتفاق هم اقدام به نگارش بدافزار استاکس نت کرده و از آن عليه برنامه هسته اي ايران در نطنز استفاده کردند.

 

وي درباره برخي از برنامه هاي جاسوسي گسترده در جهان امروز و همکاري کشورهاي ديگر با سازمان امنيت ملي آمريکا در برنامه هاي جاسوسي گفت: در برخي موارد گروه موسوم به «پنج شرکاي چشمي» عملا فراتر از برنامه هاي جاسوسي سازمان امنيت ملي آمريکا مي روند. براي مثال، ستاد مخابرات عمومي انگليس داراي سيستمي است موسوم به تمپورا که در آن حقوق بشر هيچ محلي از اعراب ندارد و در آن همه اطلاعات مربوط به شهروندان جمع آوري و پردازش مي شود.

 

اسنودن در پاسخ به اين سوال که آيا سازمان امنيت ملي آمريکا و شرکايش در جهان سيستمي براي جمع آوري داده هاي مربوط به تماس تلفني، ارتباطات مکتوب و داده هاي شخصي دارند يا خير گفت: بله اما اينکه چقدر موفق به جمع آوري اين داده ها مي شوند بستگي به قابليت سايت هاي جمع آوري داده هاي فردي است. اين سيستم در مقايسه با سيستم هاي داخلي که اقدام به جمع آوري داده هاي شهروندان يک کشور مي کنند، بسيار محدود هستند.

 

اسنودن درباره سوالي درباره همکاري سياستمداران آلمان با سيستم جاسوسي سازمان امنيت ملي آمريکا گفت: البته آنها همکاري خوبي با آمريکا دارند. آمريکا در کار با مقام هاي آلمان در زمينه هاي جاسوسي و تبادل اطلاعات بسيار راحت است. براي مثال وقتي آمريکا خواستار اطلاعات درباره کسي است که از فرودگاه هاي آلمان مسافرت مي کند، مقام ها و سياستمداران آلمان همکاري خوبي با آن دارند.

 

اسنون گفت، هيچ کس در آمريکا به خاطر اين برنامه ها محاکمه نمي شود زيرا کسي براي قانون اهميتي قائل نيست.

اين افشاگر آمريکايي درباره همکاري سازمان امنيت ملي آمريکا و اسرائيل گفت: بله آنها همواره با هم همکاري دارند./تسنیم

 

 

 تاريخ : | | نویسنده : softme |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.