رییس کل دادگستری استان یزد حفظ امنیت را از اهداف مهم دستگاه قضایی خواند و صدور احکام قاطع توسط این دستگاه در امر رسیدگی به پرونده‌ها را در این خصوص موثر خواند.

به گزارش ایسنا ، غلامحسین حیدری در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته قوه قضائیه، یکی از اهداف مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی بویژه در دستگاه قضایی را ایجاد امنیت برای جامعه خواند و اظهار کرد: این امنیت با تلاش برای حفظ امنیت نسبی و ایجاد امنیت در شان مردم ایران اسلامی مهیا می‌شود.

وی نکته حائز اهمیت در رسیدگی به پرونده‌های دادگستری را تامین امنیت جامعه و شهروندان بیان کرد و افزود: نیمی از پرونده‌های کیفری مورد رسیدگی در استان به مسائل امنیتی استان مربوط بوده است که با جدیت و صدور احکام قاطع دستگاه قضاء در راستای این هدف تلاش شده است.

حیدری کاهش جمعیت کیفری در زندان‌ها را یکی از موضوعات مورد نظر دستگاه قضاء برشمرد و گفت: ستاد دیه استان یزد در همین راستا اقدامات خوب و گسترده‌ای را در خصوص آزاد کردن محکومان دارای عجز در پرداخت محکومیت‌های مالی صورت داده است به نحوی که از تیرماه سال گذشته تاکنون 94 نفر از این محکومان از زندان رهایی یافته‌اند.

وی با اشاره به شکل‌گیری تیم صلح و سازش در این ستاد با هدف اخذ رضایت اولیاء دم و شاکیان، بیان کرد: برای آزادی این محکومان به حدود 74 میلیارد ریال نیاز بوده است که قریب 50 میلیارد ریال آن از طریق تیم صلح و سازش مورد رضایت شاکیان قرار گرفته و 24 میلیارد ریال مابقی توسط ستاد دیه استان تامین شده است.

رییس کل دادگستری استان یزد اعلام کرد: هم‌ اکنون زندانی محکوم مالی واجد شرایط برای آزادی از زندان‌های استان نداریم، ولی ستاد دیه همچنان به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به عملکرد یک ساله دادگستری استان از تیرماه سال گذشته تاکنون، تصریح کرد: موجودی پرونده‌های دادگاه کیفری استان در ابتدای این دوره 89 فقره بوده که 175 فقره پرونده در یکسال کذشته به آنها اضافه شده و در این مدت به 195 فقره آن رسیدگی شده است به طوری که هم اکنون 69 پرونده باقی مانده است.

وی از فعالیت 49 شعبه فعال دادیاری و بازپرسی در استان خبر داد و گفت: موجودی پرونده‌های اول دوره این شعب هشت هزار و 795 فقره بوده که 57 هزار و 567 فقره پرونده در یکسال کذشته به این تعداد اضافه شده است. در طول دوره 57 هزار و 699 فقره پرونده رسیدگی و مختومه شده و هشت هزار و 663 فقره پرونده باقی مانده است.

رییس دادگستری استان یزد موجودی پرونده‌های 41 شعبه دادگاه عمومی استان در ابتدای دوره را 12 هزار و 325 فقره، پرونده‌های وارده را 56 هزار و 831 فقره، پرونده‌های رسیدگی شده در یکسال کذشته 58 هزار و 117 فقره و باقی مانده آنها را 11 هزار و 39 فقره پرونده ذکر کرد.

وی با اشاره به فعالیت 13 شعبه دادگاه انقلاب در استان یزد، تعداد موجودی پرونده‌های این شعب را 529 پرونده اعلام کرد و افزود: در یکسال گذشته شش هزار و 631 فقره پرونده به این رقم افزوده شده که به شش هزار و 753 فقره آن رسیدگی شده و هم‌اکنون 407 پرونده باقی مانده است.

حیدری از رسیدگی به 10 هزار و 760 پرونده در 9 شعبه تجدیدنظر استان در یک سال اخیر خبر داد و افزود: موجودی پرونده‌های شعب تجدیدنظر استان در ابتدای دوره 878 فقره، ورودی پرونده‌ها 10 هزار و 882 فقره و باقی مانده آنها یک‌هزار پرونده است.

وی فعالیت 81 شعبه شوراهای حل اختلاف در استان را یادآور شد و گفت: به موجودی شش هزار و 968 پرونده ابتدای دوره، 62 هزار و 443 فقره اضافه شده که با رسیدگی به 62 هزار و 521 فقره از آنها، هم‌اکنون شش هزار و 890 پرونده در این شعب باقی مانده است.

وی همچنین از کاهش پرونده‌های ورودی طلاق به دادگستری استان خبر داد و گفت: خوشبختانه با راه‌اندازی نهاد صلح و سازش بیش از 35 درصد پرونده‎های طلاق به سازش پایدار منجر شده است و به دنبال موفقیت دستگاه قضایی استان در این خصوص، یزد به عنوان مرکز منطقه‌ای پیشگیری از طلاق شامل استان‎های اصفهان، قم، لرستان، کرمان و سمنان مشخص شده است.

این مقام عالی قضایی استان در بخشی از سخنانش با اشاره به وجود سه هزار و 400 زندانی در زندان‌های استان که نیمی از آنها بومی و مابقی غیربومی هستند، عنوان کرد: جرائم اکثر زندانیان استان مربوط به جرائم مرتبط با مواد مخدر و پس از آن سرقت و جرائم مرتبط با تصادفات است.

حیدری همچنین در بخشی از سخنانش با اشاره به برگزاری آیین تجلیل از ایثارگران دادگستری یزد با حضور تویسرکانی معاون قوه قضائیه، تصریح کرد: از مجموع 740 نفر شاغلین دستگاه قضائیه استان یزد تعداد 277 نفر یعنی حدود 37 درصد را ایثارگران، آزادگان، فرزندان جانبازان و شهداء تشکیل می‌دهند که مایه مباهات دادگستری استان است.


تاريخ : | | نویسنده : softme |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.