رئیس پلیس آگاهی استان قم گفت: فرد کلاهبرداری که با شیوه‌های فریبکارانه و به بهانه رمالی و گرفتن فال و طالع بینی از طعمه‌های خود اخاذی می‌کرد در قم دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، مهدی قدمی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر دعا نویسی و رمالی توسط فردی در یکی از محلات شهر، بلافاصله موضوع توسط کارآگاهان مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات انجام شده و پس از صحت موضوع ضمن هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی استان متهم که دارای 9 فقره سابقه کیفری بود دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: در بازرسی به عمل آمده از مخفیگاه وی 20 بسته دعا و اذکار رمالی، همچنین مقداری مواد مخدر از نوع تریاک و هروئین از نامبرده که در حال استعمال مواد مخدر بود کشف شد.

وی در ادامه با اشاره به اعتراف متهم به بزه انتسابی اظهارداشت: افراد زیادی اعم از زن و مرد برای دعا نویسی به وی مراجعه کرده و نامبرده نیز با بهره گیری و سوء استفاده از لقب «سید» از آن‌ها کلاهبرداری می‌کرد که در ادامه ضمن شناسایی مراجعین وجوه نقدی مسترد و در نهایت متهم نیز با قرار قانونی مناسب روانه زندان شد.

قدمی بیان داشت: متاسفانه برخی افراد با اعتقاد به خرافات واهی گرفتار رمالان می‌شوند که لازم است شهروندان با هوشیاری بیشتر در صورت مشاهده فعالیت چنین کلاهبردارانی موضوع را بلافاصله به پلیس گزارش دهند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم افزود: با وجود هشدارهای فراوان پلیس و دیدن تجربیات بسیار، هنوز عده زیادی از افراد به راحتی فریب شیادان را می‌خورند و این درحالی است که وعده‌های این افراد کلاهبردار و شیاد از هر بعد که با آن توجه شود تو خالی بوده و تنها برای فریب افراد بیان می‌شود.

وی ادامه داد: پلیس آگاهی با چنین مجرمانی که اعتقادات شهروندان را هدف نیات شوم خود قرار می‌دهند به شدت برخورد خواهد کرد و در این راه گزارشات شهروندان در صورت مشاهده فعالیت این کلاهبرداران نقش قابل توجهی خواهد داشت.

قدمی گفت: اگر رمال‌ها می توانستند مشکلی را از مردم حل کنند قطعاً‌ مشکلات خود را برطرف می‌کردند بنابراین از خانواده‌ها در خواست می‌شود در این زمینه هوشیار باشند.


تاريخ : | | نویسنده : softme |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.