مردی که متهم است برای دفاع از دوستش وارد نزاعی شده و جوانی را به قتل رسانده‌ است، در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

کریمی نماینده دادستان در ابتدای جلسه محاکمه در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران حاضر شد و در توضیح کیفرخواست گفت: این پرونده پنج متهم دارد که همگی به نزاع منجر به قتل متهم شده‌اند.

مطابق اوراق پرونده و گزارش ماموران پلیس اسلامشهر جوانی به نام پرویز یک سال قبل در منطقه واوان به قتل رسید. ماموران زمانی در جریان این قتل قرار گرفتند که از بیمارستانی گزارش رسید جوانی که با ضربه چاقو زخمی شده ‌بود جان خود را از دست داده‌ است.
 
تحقیقات ماموران در این خصوص آغاز شد. آنها متوجه شدند پرویز و دوستانش با دو مرد دیگر به نام‌های مازیار (متهم ردیف اول) و پوریا (متهم ردیف دوم) در این درگیری شرکت داشتند و مازیار ضربه کشنده را به پرویز زده ‌است.

ماموران یک هفته بعد موفق شدند پوریا را بازداشت کنند و با اعتراف او مازیار که خود را در منطقه‌ای در شمال کشور مخفی کرده ‌بود دستگیر شد. مازیار به قتل اعتراف کرد و گفت با شمشیر به پای پرویز زده و در همان لحظه متوجه شده او جانش را از دست داده‌، بنابراین فرار کرده ‌است.
 
نماینده دادستان تهران ادامه داد: از دادگاه درخواست می‌کنیم با توجه به تحقیقاتی که انجام گرفته و مدارک موجود در پرونده متهم را مجازات کند. البته باید توضیح دهم از آنجایی که ابتدا ولی‌دم مقتول شناسایی نشده بود دادستان در پرونده درخواست مجازات قصاص کرده‌ بود اما در حال حاضر پدر مقتول شناسایی شده‌است، بنابراین به عنوان نماینده دادستان با توجه به درخواست ولی‌دم درخواست مجازات متهمان ردیف یک تا پنج را دارم.  

در ادامه پدر مقتول که خود به جرم حمل موادمخدر در زندان بود و با همراهی مامور بدرقه در دادگاه حاضر شده‌ بود، برای مازیار درخواست قصاص کرد و گفت: من در خانه بودم که خبردادند پسرم پرویز کشته‌ شده ‌است. دوستانش شمشیری را برایم آوردند و گفتند این شمشیری است که پرویز با آن به قتل رسیده‌ است.  
 
پدر مقتول گفت: من در مرحله بازپرسی درخواست قصاص کرده‌ بودم، یک ماه بعد در حالی‌که متهمان هنوز دستگیر نشده بودند مرا به جرم حمل مواد بازداشت کردند و در جریان پرونده پسرم نبودم تا اینکه یک ماه قبل به من خبر رسید باید برای بیان درخواستم در دادگاه حاضر شوم.
 
در ادامه مازیار -متهم ردیف اول- در جایگاه حاضر شد. او اتهام قتل را رد کرد و گفت: دوستم پوریا به خانه من آمد و خواست قمه‌اش را بدهم. پرسیدم چه شده؟ جواب داد با پرویز دعوا کرده و کتک خورده‌ و می‌خواهد تلافی کند. من همراهش رفتم تا بتوانم جلوی دعوا را بگیرم و آنها را آشتی دهم. وقتی رسیدیم پرویز دوباره دعوا را شروع کرد فحش‌های رکیکی می‌داد ما سعی می‌کردیم او را آرام کنیم.

او خودزنی کرده‌ بود و داشت زخم‌هایش را پانسمان می‌کرد یکدفعه عصبی شد به دوستش گفت قمه‌ها را بیاور، من هم شمشیر و قمه‌ای را که با خود برده ‌بودیم از ماشین برداشتم تا او را بترسانم و کاری کنم که سرجایش بنشیند، یکدفعه چند نفری به سمت من حمله کردند نفهمیدم چه شد. آنها روی قمه افتادند و وقتی بلند شدند دیدم پرویز خونی شده بعد هم فرار کردم.
 
در ادامه پوریا متهم ردیف دوم در جایگاه حاضر شد او در مورد اظهارات مازیار گفت: پرویز با من دعوا کرد او فحش‌های خیلی زشتی به مادرم که فوت شده ‌است، ‌داد بعد هم با چاقو خودش را زد و خون‌آلود کرد من خیلی عصبی بودم به سراغ مازیار رفتم و باهم پیش پرویز رفتیم. به محض اینکه ما را دید دوباره فحاشی کرد من اصلا نفهمیدم چه شد فقط دیدم مازیار با لباس خون‌آلود به سمت ماشین رفت، فکر کردم خودش زخمی شده ‌است اما وقتی به من گفت سفیدران پرویز را زده،‌ فهمیدم با او درگیر شده ‌است. مازیار به من گفت فکر می‌کند پرویز کشته شده چون ضربه عمیق بود.

سپس سایر متهمان در جایگاه حاضر شدند و جزییات واقعه را توضیح دادند. بعد از پایان جلسه دادگاه، هیات قضات برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند.

منبع: روزنامه شرق

تاريخ : | | نویسنده : softme |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.